logo

Neznámý pachatel ukradl v Krkonoších čtyřkolku se sněžnými pásy, cestou mu ale pravděpodobně došel benzín

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O velkém štěstí může hovořit majitel nalezené čtyřkolky v Kowarech, kterou lapka odcizil z uzamčené garáže na Pomezních Boudách v pátek večer (2. 2. 2018).

V pátek dopoledne policisté v Peci pod Sněžkou přijali oznámení týkající se odcizené oranžové čtyřkolky Gladiator X8, kterou pachatel odcizil v nočních hodinách z garáže. Policisté po ní okamžitě vyhlásili pátrání a tuto informaci předali i kolegům na polskou stranu. Šetřením na místě události jsme zjistili, že čtyřkolka byla opatřena sněžnými pásy a právě tato stopa vedla policisty do Polska.

Jednatel společnosti vyčíslil škodu na odcizeném majetku přesahující 350 tisíc korun a škodu na poškození zámku garáže 4 tisíce korun.

Po důkladném ohledání místa činu, provedeném šetření a řádném zadokumentování tohoto případu přišla vpodvečer zpráva z Polska o vypátrání odcizené čtyřkolky v lesním porostu u Kowar. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že zlodějům došel benzín nebo že došlo k závadě kvůli, které se stala nepojízdná.

V nejbližší době dojde k předání čtyřkoly majitelům, ale pro policisty případ zdaleka nekončí. Trutnovští kriminalisté jej šetří pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za což hrozí pachateli až pětiletý pobyt ve vězení.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR