logo

Neznámý pachatel zaútočil na muže v Praze dlažební kostkou, pravděpodobně chtěl peníze

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Incident se odehrál v brzkých ranních hodinách osmadvacátého srpna v ulici Vratislavova v Praze 2. Tehdy tudy procházel poškozený, který absolutně neočekával, že mu zanedlouho půjde o život.

A co se vlastně stalo? Poškozený procházel zmiňovanou ulicí po chodníku, kdy proti němu šel neznámý mladík či muž. Oba se minuli jako by nic, bez jakéhokoli, byť očního kontaktu. Nicméně tento neznámý kolemjdoucí následně na poškozeného zezadu zaútočil.

Prošetřováním kriminalisté konkrétně zjistili, že jakmile hledaný prošel kolem poškozeného, popadl na zemi ležící dlažební kostku. S tou přiběhl k nic netušící oběti a začal ji tlouct do hlavy. Poškozený si proto pouze pamatuje, že před tím, než ztratil vědomí, utržil bezpočet ran.

Že se jednalo o velice brutální a bezcitný útok dokazuje i několik desítek stehů, kterými museli lékaři zraněnému rány na hlavě ošetřit.

Jelikož kriminalisté našli nedaleko místa incidentu prázdnou peněženku poškozeného, důvodně se domnívají, že se hledaný chtěl tímto způsobem obohatit. Paradoxně měl ale smůlu, neboť poškozený vypověděl, že v peněžence neměl už před událostí ani korunu.

V tuto chvíli kvalifikují kriminalisté událost jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V případě vypátrání a odsouzení hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na deset let.

Kriminalisté sice disponují krátkým videem, kde je hledaný zachycen, nicméně i tak se tohoto brutálního útočníka prozatím vypátrat a zadržet nepodařilo.

Proto se nyní kriminalisté obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud dotyčného poznáváte, znáte jeho totožnost, místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR