logo

Neznámý řidič srazil v Havířově cyklistu a ujel, pátrá po něm policie

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 2. května krátce před druhou hodinou odpoledne mělo dojít ke kolizi mezi nezjištěným osobním vozidlem a cyklistou.

V Havířově – Suché, poblíž azylového střediska, řidič nezjištěného osobního vozidla narazil přední částí do jedoucího cyklisty. Podle výpovědi zraněného cyklisty neznámý řidič nezastavil a z místa ujel.

Cyklista, Tunisan ve věku 34 let, po pádu na silnici utrpěl zranění s dobou léčení přesahující šest týdnů. U cizince byly provedeny zkoušky na alkohol i návykové látky, obě byly negativní. Podle zjištěných informací, vozidlo jelo po ulici Orlovská ve směru od ulice Vodní. Ke střetu mělo dojít za křižovatkou s ulicí Na Kopci.

Vyšetřování si převzala kriminální služba. Zahájeny byly úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.

V této chvíli nemáme k dispozici žádné kolemjdoucí ani řidiče, kteří dopravní nehodu mohli vidět.

Z tohoto důvodu se obracíme na případné svědky. Jejich svědectví nám pomůže k řádnému objasnění dopravní nehody. Pomohly by i záběry z kamer, které bývají umístěny ve vozidlech.

Jakékoli informace k nehodě mezi osobním vozidlem a cyklistou, která se stala ve středu 2. 5. krátce před 14:00 hod., poblíž azylovéhzo střediska v Havířově – Suché, aby neprodleně kontaktoval Policie ČR.

Dopravní nehodu šetří por. Bc. Zdeněk Volek, tel. číslo 974 744 459. Svědectví je možné podat i prostřednictvím bezplatné linky 158.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR