logo

Neznámý vandal poškodil národní kulturní památku, posprejoval Bechyňskou bránu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pátráme po pachateli, který v blíže neurčené době jednoho týdne před 19. únorem 2019 posprejoval šedivou barvou objekt Bechyňské brány v historickém centru města Tábora. Stavbu, která je národní kulturní památkou, poškodil na dvou místech, a to nápisem o rozměru 90 x 25 cm na obloukovém pilíři jihozápadní strany a dále nápisem o rozměru 90 x 50 cm na dřevěných dveřích v průjezdu brány. Dle prvotního odhadu byla Městu Tábor způsobena škoda ve výši minimálně 20 000 korun.

Žádáme tímto každého, kdo by mohl k objasnění tohoto činu poskytnout jakékoliv další důvodné informace, a to jak k výskytu, případně k identifikaci podezřelé osoby či osob na místě činu, tak k přesnějšímu určení doby spáchání tohoto skutku, aby své poznatky předal policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře či cestou telefonní linky 974 238 700. Děkujeme.

Zároveň připomínáme, že se nejen v historické části města Tábora nejedná o ojedinělý vandalský čin. O takovémto jednání informujte prosím neprodleně policii cestou linky číslo 158.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR