logo

Neznámý vandal poškodil v Liberci čtyři vozidla městské policie

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během noční doby ze soboty na neděli poškodil neznámý vandal na parkovišti v ul. 1. Máje celkem čtyři vozidla Městské policie.

Nemilé překvapení čekalo v brzkých ranních hodinách v neděli 9. září na strážníky Městské policie Liberec. Na parkovišti, které se nachází přímo naproti objektu jejich služebny, v Liberci, na ulici 1. Máje, jim neznámý vandal poškodil hned čtyři služební vozidla naráz.

Jednalo se o jedno vozidlo v civilním provedení značky Peugeot Expert, bílé barvy a dále tři osobní motorová vozidla v barvách Městské policie, značky Škoda Yeti, Škoda Octavia, Škoda Praktik. Všechna vozidla poškodil poškrábáním na obou bocích a různých místech karoserie. Celkově tak způsobil na vozidlech předběžnou škodu ve výši 90 tisíc korun.

Případem se již nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Liberec – Centrum, kteří zahájili šetření k přečinu poškození cizí věci, kdy nyní budou provádět šetření vedoucí k dopadení pachatele. V případě, že se jim podaří objasnit, kdo za poškozením vozidel stojí, hrozí mu až jednoletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, PČR