logo

V budově Základní školy v Týně nad Vltavou se zřítil strop

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Velmi dramaticky znělo ohlášení z operační střediska Policie ČR, které dnes po osmé hodině ranní oznamovalo na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zřízení stropu ve sborovně základní školy v Týně nad Vltavou.

Ani policisté neměli více informací, jak o rozsahu události, tak o případných zraněných osobách. Do školy vyjeli v 8:13 hodin profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou a technický kontejner z českobudějovické stanice, který je určen právě na tyto typy zásahů. Svolána byla také jednotka dobrovolných hasičů Týna nad Vltavou.

Týnští profesionální hasiči do školy přijeli během několika minut a ihned zahájili průzkum. Ten ukázal, že spadla část podhledu ve sborovně školy. V místnosti však nikdo nebyl, nikdo nebyl zraněn. Dobrovolní hasiči byli odesláni zpět na základnu.

Podhled spadnul přibližně u poloviny stropu, hasiči prověřili, že nikde jinde kromě sborovny žádné podobné nebezpečí nehrozí a společně s policisty místnost zajistili. Z nezasažené části sborovny pak ještě vynesli kopírku, trezor a některé další cenné věci.

Velitel zásahu si přes operační středisko vyžádal přítomnost statika. Po deváté hodině týnská jednotka zásah ukončila, ve škole zůstala pouze osádka českobudějovického technického kontejneru.
Statik se ke sborovně dostavil krátce před polednem. Po jeho posouzení bylo rozhodnuto, že vyklízení a likvidační práce začnou až od zítřka. Technický kontejner mohl zásah ukončit.

Vendula Horáková ,HZS Pardubického kraje