logo

Noční příval sněhu způsobil ve Zlíně pády větví a stromů

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celonoční vydatné sněžení, které v noci ze čtvrtka 28. na pátek 29. prosince 2017 zasáhlo východ Moravy, komplikovalo silniční provoz a pod tíhou mokrého sněhu padaly celé stromy nebo jejich části.

První větší komplikace v dopravě zjistily hlídky Městské policie Zlín přibližně hodinu po půlnoci. O zjištěných závadách ve sjízdnosti pozemních komunikací informovalo stálé operační centrum MP Zlín jejich správce, kteří následně prováděli vlastní opatření.

Několik minut před třetí hodinou přijal operační důstojník oznámení o spadlém stromu mezi Zlínem a místní části Kudlov. Hlídka MP Zlín následně potvrdila, že strom leží přes celou vozovku a znemožňuje průjezd vozidel. Strážníci proto překážku v silničním provozu označili a v místě usměrňovali silniční provoz až do doby, kdy hasiči strom z komunikace odstranili.

O několik desítek minut později se podobná situace odehrála na ulici K Pasekám, která spojuje centrum města s největším zlínským sídlištěm Jižní Svahy. Zde jeden z vyvrácených stromů zasahoval do jízdního pruhu a druhý hrozil zřícením na trolejové vedení. Vzápětí také hlídky MP Zlín potvrdily další vyvrácený strom na ulici Mezilesí, která se nachází mezi sídlištěm Jižní Svahy a místní částí Vršava. Také v těchto případech strážníci v místě usměrňovali silniční provoz do doby, než příslušníci hasičského záchranného sboru odstranili bezprostřední nebezpečí.

Před půl pátou zjistila hlídka MP Zlín, že v sadu Svobody došlo k ulomení cca 4 m dlouhé větve. Ta následně dopadla na lavičku, kterou poškodila.

Další strom, který zkomplikoval provoz mezi centrem Zlína a Kudlovem, spadl po páté hodině. Strážníky na to upozornil jeden z projíždějících řidičů a ti opět v místě usměrňovali silniční provoz až do ukončení zásahu hasičů.

Prozatím poslední vážnější událostí byl pád stromu na cyklostezku v Prštném, při němž došlo k poškození plotu u jednoho z tamních domů. Také v tomto případě je

strom již odstraněn a cyklostezka je průjezdná – pro případné zájemce ovšem doporučujeme jízdu pouze na bicyklech se zimním obutím a náhonem na všechna kola… 😉

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín