logo

Bohumínští policisté pomohli při záchraně muže, který visel z okna ve 3. patře domu

Asi o půl druhé v noci přiběhla na obvodní oddělení vyděšená žena, která žádala policisty o pomoc. Ihned jeden z policistů se ženou běželi k domu, který je poblíž oddělení.

Ženin přítel visel z okna ve 3. patře, za ruce ho držel jiný muž, který křičel, že už nemůže. Policista visícího muže chytil za jednu ruku, druhý muž za druhou a pokoušeli se ho vytáhnout do okna. Bohužel se jim to nedařilo. Visící muž byl vysílený a byl přes parapet tak hluboko, že se nedařilo ho vyzvednout zpátky.

Mezitím do bytu přiběhla další policejní hlídka, která oba muže vystřídala. Ale ani jim se muže vytáhnout nedařilo, znovu se vystřídali.

Jeden z přítomných policistů vylezl na parapet a po několika pokusech se mu podařilo muže zafixovat v podpaží lanem. Do několika minut dorazili na místo i hasiči, kteří pod oknem rozprostřeli záchranný nafukovací vak.

Hasiči přiběhli pomoci i do bytu, a společně s policisty pak muže nakonec vytáhli do bezpečí. Zachráněný muž byl předán do péče lékařů.

Trojice (žena a dva muži ve věku od 28 do 37 let), která byla v bytě, policistům vysvětlila, proč se muž dostal do nebezpečné situace.

Během večera všichni tři popíjeli v bytě. Později se muži rozhodli, že se půjdou ještě někam pobavit ven. Žena s tím nesouhlasila, tak byt uzamkla. Její přítel se rozhodl, že ven půjde oknem. Přitom si vůbec neuvědomil, že jsou ve třetím patře.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, PČR