logo

Hlídka neratovických policistů úspěšně resuscitovala ženu, která zkolabovala ve svém domě

V sobotu 24. února 2018 prováděla hlídka Obvodního oddělení Neratovice dohled nad bezpečností silničního provozu ve městě.

Kolem 11:30 hodin přijala od dozorčího služby informaci, že v ulici Byškovická zkolabovala v rodinném domě žena. Policisté okamžitě vyjeli na místo. Před domem na ně již netrpělivě čekal oznamovatel. V jednom z pokojů na zemi ležela žena bez známek života. Její dcera jí prováděla masáž srdce, ta byla však nedostatečná.

Podpraporčík Alena Vyskočilová okamžitě zhodnotila situaci a ujala se poskytování první pomoci. Do příjezdu záchranářů ji vystřídal její kolega praporčík Roman Veselý. Během masáže se žena několikrát sama nadechla, ale tep na krkavici byl stále nehmatný. V tu dobu na místo již dorazila posádka zdravotnické záchranné služby a postiženou ženu si od policistů převzala do své péče. Srdeční činnost ženy byla následně obnovena a mohla být záchranáři převezena do nemocnice.

Včasným a velice profesionálním způsobem zachránili pprap. Alena Vyskočilová a prap. Roman Veselý ženě život a naplnili beze zbytku policejní heslo „Pomáhat a chránit“.

por. Mgr. Markéta Johnová, Policie ČR