logo

Litoměřický policista Richard Hercík skočil do ledové vody, aby zachránil topícího se muže

Dne 24. listopadu 2016 ve večerních hodinách přijali policisté na lince tísňového volání oznámení, že z Tyršova mostu v Litoměřicích skočil do řeky Labe člověk.

Na místo okamžitě vyrazila hlídka policistů z místního oddělení OOP Litoměřice, která zjistila, že uprostřed řeky Labe bojuje o svůj život osoba, která z nezjištěných příčin skočila do řeky. Zimní oblečení nasáklé vodou stahovalo plavce ke dnu a rozhodovala opravdu každá vteřina.

Jeden z policistů (Richard Hercík) nezaváhal ani na okamžik, vrhl se do studené vody a doplaval až k osobě, která se držela nad hladinou z posledních sil. Poté vysíleného plavce přitahoval za ošacení až ke břehu, kde již čekali přivolaní zdravotníci, kteří si 46letého muže převzali do své péče.

Zasahujícímu policistovi jistě patří poděkování za odvážnost a profesionální přístup, neboť s největší pravděpodobností zachránil život muži, který by již nemusel mít sil doplavat ke břehu. Touto cestou rovněž děkujeme oznamovateli, který včasným zavoláním na linku 158, zajistil rychlý zákrok policistů a složek IZS vedoucí k záchraně lidského života.

nprap. Pavla Kofrová, PČR

helicoptershow