logo

Mladoboleslavští policisté zachránili muže z hořícího bytu

Policejní hlídka Obvodního oddělení Mladá Boleslav vykonávala dne 27. října tohoto roku běžnou hlídkovou činnost, když byla krátce po půl deváté ráno vyslána do ulice Jana Palacha v Mladé Boleslavi, kde byl hlášen požár bytového domu.

Policisté na místo dorazili jako první a hned po příjezdu zaregistrovali muže stojícího na balkóně přízemního bytu. Po vběhnutí na chodbu nejprve odvedli do bezpečí nevidomou dezorientovanou ženu, která se zoufale pohybovala u dveří hořícího bytu.

Po vyražení vstupních dveří se chtěli co nejrychleji dostat k muži na balkóně, avšak kvůli dusivému kouři a ohni se již nebylo možné v prostorách bytu orientovat. Policisté proto pro muže vylezli z ulice, avšak s ohledem na věk a tělesnou indispozici jej nebylo možné včas vynést přes balkón. Proto mu na ústa přiložili látkovou přikrývku a okamžitě ho evakuovali přes hořící byt ven již vyraženými vstupními dveřmi.

Před domem předali muže i ženu do péče rychlé záchranné služby, která je ihned převezla do mladoboleslavské nemocnice. Hasiči následně požár uhasili a provedli odvětrání domu.

Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu obou policistů, skončil jednašedesátiletý muž i jeho třiašedesátiletá nevidomá manželka včas v péči lékařů.

Za profesionálně odvedenou práci patří oběma policistům velké poděkování.

nprap. Bc. Lucie Nováková, Policie ČR