logo

Neratovický policista Martin Brückner zachránil už podruhé lidský život

Už podruhé pomohl policista z neratovického obvodního oddělení Martin Brückner zachránit lidský život. Tentokrát v případě čtyřicetiletého muže, který chtěl skočit v Neratovicích z mostu u loděnice. Okolo krku měl přitom muž omotáno lano.

K události vyjeli policisté 14. listopadu, okolo 19. hodiny, a to do místní části Lobkovice. Po příjezdu spatřil policista Martin Brückner se svou kolegyní muže, jenž seděl pod zábradlím mostu na trubkách.

Policista se snažil okamžitě navázat kontakt. Muž však nebyl příliš výřečný a policistovi sdělil pouze své jméno. V tu chvíli již volala Martinova kolegyně záchrannou službu. V tom se muž začal naklánět nad hladinu. Netrvalo dlouho a skočil dolů.

Policista proběhl křovinami a doběhl až k mostnímu pilíři, okolo kterého právě muž plaval. Policista Brückner jej vytáhl ven z vody. Společně se strážníky MP Neratovice pak muže posadili do tepla služebního vozu. Následně byl dotyčný předán do péče přivolaným záchranářům.

Díky pohotové reakci policejní hlídky muž přežil, a to i přesto, že bylo ten den velmi chladné počasí. Za svůj čin obdrží policista Brückner medaili III. stupně. V minulosti již obdržel z rukou policejního prezidenta medaili za statečnost. Spolu se svými kolegy tehdy Martin Brückner zachránil muže, který se chtěl oběsit na statku v Obříství na Mělnicku.

MrK, Týdeník Policie