logo

Operační důstojník nprap. Josef Havrda rozmluvil mladému muži sebevraždu

Operační důstojník nprap. Josef Havrda sloužící na lince tísňového volání rozmluvil sebevražedný úmysl mladému muži z Jablonce nad Nisou.

Jeho telefonát přijal policista v úterý několik minut před půl třetí ráno. Volajícím byl 27letý mladík, který se ocitl v nepříznivé životní situaci zřejmě kvůli rozchodu s partnerkou. Zprávu o úmyslu ukončit svůj život rozeslal mladý muž svým známým prostřednictvím sociální sítě.

I přesto, že byl zoufalý, našel ještě sílu k tomu, aby zavolal na linku tísňového volání a svůj úmysl sdělil i policistovi na druhé straně telefonu. Policista se snažil zjisit informace, kde se mladý muž nachází, aby za ním mohl vyslat hlídky, které by mu pomohly přímo na místě.

Zvukový záznam z tísňové linky:

S mladíkem byl ve spojení téměř čtrnáct minut, během kterých se snažil zjistit, jaký má problém a co ho trápí. Jeho snahou bylo udržet muže na telefonu do doby, než na místo dorazí policejní hlídky. Ty pak s mužem rovněž navázaly kontakt a mladík s nimi spolupracoval. Připraveni byli i zdravotníci, kteří mladého muže převezli do Krajské nemocnice Liberec a předali do lékařské péče. Je to jeden z dalších případů, který skončil bez jakýchkoliv následků na zdraví. Mladý muž od svého záměru skočit z okna 8. patra bytu upustil.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková, PČR