logo

Policista z Dálničního oddělení Mirošovice zachránil řidiče z hořícího nákladního vozu

Na 7,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, u Čestlic na Praze východ, došlo v pondělí dopoledne k dopravní nehodě nákladního automobilu a kamionu.

Nákladní vůz začal po střetu hořet. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanice Říčany, HZS Praha ze stanic Chodov a Modřany a dobrovolné jednotky JSDH Průhonice a JSDH Říčany. Povolány byly posádky záchranné služby a k místu vyrazili také policisté z Dálničního oddělení Mirošovice.

A právě dálniční policisté z Mirošovic byli na místě jako první. pprap. Jan Brzoň vyprostil řidiče z kabiny hořícího nákladního automobilu poté, co teleskopickým obuškem rozbil boční okénko. O muže se následně starala jeho kolegyně Lenka.

Hasiči po svém příjezdu nasadili k zásahu dva vodní „C“ proudy a jeden vysokotlaký proud s pěnou. Deset minut od příjezdu na místo se jim podařilo dostat požár pod kontrolu.

Po dobu zásahu hasičů byla dálnice D1, ve směru na Prahu, zcela uzavřena. Poté byl zprůjezdněn levý jízdní pruh.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 1,4 milionu korun. Příčinou požáru byla dopravní nehoda. O úklid dálnice, především od zboží, které se vysypalo z hořícího nákladního vozu, se postarali silničáři.

MrK, Týdeník Policie