logo

Policista z Kuřimi pomohl po nehodě vážně zraněnému řidiči

prap. Robert Mach z OO PČR Kuřim zachránil život řidiči, který skončil po vážné nehodě zaklíněný ve svém voze v odpadní stoce. Řidiči, který upadal do bezvědomí, hrozilo, že se utopí. První pomoc mu ale poskytl právě policista Robert Mach, který mu tím zachránil život.

„Dnes jsme měl tu čest na Koncertě pro Vážku předat medaili města Kuřim policistovi z kuřimského obvodního oddělení prap. Robertu Machovi, a to za záchranu života při dopravní nehodě,“ uvedl 25. listopadu starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Původní zpráva k nehodě od KŘP Jihomoravského kraje:
Vysoká rychlost stála za dopravní nehodou, která se stala ve čtvrtek (1. října) odpoledne poblíž obce Česká. Jedenašedesátiletý řidič jedoucí po R46 ve směru na Svitavy se na poslední chvíli rozhodl odbočit ze čtyřproudé silnice do Lelekovic. Při manévru nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do svodidel. Osobní automobil Citroen skončil po kotrmelcích v odpadní stoce. Naštěstí na kolech.

K nehodě dorazila jako první hlídka kuřimských policistů. Když zraněný s hlídkou nekomunikoval, policista neváhal skočit do stoky a snažil se muže z hodně poškozeného vozidla vyprostit. Zraněného se mu v jeden metr hluboké vodě s bahnem nepodařilo vlastními silami vytáhnout. Tak muži aspoň do příjezdu záchranářů a hasičů poskytoval první pomoc. Tím mu jednoznačně zachránil život.

Šofér totiž upadal do bezvědomí a v jeho vozidle byla nebezpečně vysoká hladina vody. Muže vyprostili až hasiči za použití speciální techniky. Těžce zraněného muže pak transportovali záchranáři helikoptérou do nemocnice.

MrK, Týdeník Policie