logo

Policisté z OHS Teplice zachránili život muži, pod kterým se na rybníce prolomil led

Policisté z teplického oddělení hlídkové služby o víkendu zachraňovali život muži, který se propadl do zamrzlého rybníka.

Po půl druhé v noci ze soboty na neděli jsme na tísňovou linku přijali oznámení, že do menšího rybníka v Zámecké zahradě spadl nějaký muž a topí se. Na místo ihned vyjely dvě hlídky, po příjezdu policisté ve vodě uviděli muže, který volal o pomoc a z posledních sil se snažil udržet na hladině. K návratu na břeh mu bránil slabý led, který také znemožňoval policistům dostat se k muži.

Snažili se ho vytáhnout pomocí tažných lan, muž ale v ledové vodě začal ztrácet vědomí a potápět se pod hladinu. Jeden z policistů se začal po ledu plazit k otvoru, kde se muž topil, zachytil ho a snažil se dostat jeho hlavu nad vodu, přitom se pod ním také prolomil led a skončil v ledové vodě.

Zbývající policisté zatím k sobě svázali tažná lana z aut, vlezli také do vody, aby se dostali blíž a hodili lano kolegovi. Společně pak vytáhli tonoucího muže i policistu na břeh.

Devětadvacetiletému muži, který byl podchlazený a upadal do šoku, poskytli první pomoc a zabalili ho do izotermické fólie, následně ho předali do péče lékařů. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu policistů se podařilo muži zachránit život.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR