logo

Policisté z OOP Strakonice skočili do řeky pro tonoucího muže

Dne 14. května 2018 zachránila policejní hlídka Obvodního oddělení ve Strakonicích, ve složení pprap. Vít a prap. Heberlein, 56letého muže ze Strakonic, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do řeky.

Svůj úmysl skončit se životem oznámil na linku 158. Operační důstojník bez prodleně vyslal policejní hlídku k řece Otavě. Policisté muže uviděli, jak sedí u řeky přímo nad jezem Na Křemelky. Poté co se hlídka k muži přiblížila, skočil do vody a začal plavat přímo pod nebezpečný jez, který si v minulých letech vyžádal již několik životů.

Policisté neváhali a skočili za mužem do vody. Muž v těsné blízkosti jezu přestal plavat a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Policisté připlavali k tonoucímu muži, hlavu mu vytáhli nad hladinu a plavali s ním ke břehu. Záchranu ztěžovala studená voda, mokré oblečení, hloubka pod jezem a nebezpečí spodních proudů.

Policistům se společnými silami podařilo muže vytáhnout na břeh, kde zprvu nejevil žádnou aktivitu. U muže zkontrolovali důležité životní funkce. Po chvíli muž otevřel oči a začal s hlídkou komunikovat. Včasná pomoc policistů zachránila 56letému muži život. Vzhledem k tomu, že byl muž pod vlivem alkoholu, byl převezen na protialkoholní stanici a následně byl předán do rukou zdravotníků.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR