logo

Přerovští policisté zachránili život mladému muži, pod kterým se prolomil led

Velké štěstí měl v neděli po šesté hodině ranní 24letý mladý muž pod vlivem alkoholu, který chtěl přejít led v blízkosti mostu Míru v Přerově.

Led se pod ním prolomil a mladík se propadl do řeky. V tu dobu zde projížděla hlídka policistů – nstržm. Milan Fajkus a nstržm. Petr Okáč z OOP Přerov 1, která si naštěstí všimla osoby volající o pomoc. Jeden z policistů bez zaváhání lehl na led a plazil se pomoci mladíkovi, který byl po hlavu ve vodě.

Led byl ale příliš tenký a pod zachraňujícím policistou se prolomil. Druhý z policistů okamžitě přivolal pomoc záchranářů a hasičů a vzápětí se s tažným lanem snažil po ledě připlazit ke kolegovi a mladíkovi. Za pomoci lana a dalšího muže, náhodného svědka, který projížděl kolem, zastavil a policistům pomohl, se podařilo topícího se mladíka vytáhnout.

Mezitím tím již na místo přijeli zdravotníci, kteří si podchlazeného, ale živého a zdravého mladíka převzali a sanitkou převezli na vyšetření do nemocnice. Policisté, ani nikdo další, pomoc záchranářů nepotřebovali.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR