logo

Psovod horské služby Robert Hýča se svým psem Rajem vypátral pohřešovanou a podchlazenou seniorku

Jedenasedmdesátiletá seniorka z Trutnova – Poříčí v pondělí odpoledne odešla z domu a nevrátila se. Pátrala po ní Horská služba, Policie ČR, Městská policie Trutnov, Hasičský záchranný sbor i vrtulník PČR s termovizí.

Policie ČR požádala o pomoc Horskou službu Krkonoše ve 20:00 hod. „V tuto dobu se pohybovaly teploty pod bodem mrazu a pohřešované hrozilo umrznutí. Na místo pátrání jsme tedy ihned vyslali 6 psovodů se svými psy,“ uvedl k počátku akce Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše. Dodal, že po příjezdu horských záchranářů na místo Policie ČR členům HS přidělila oblast, kterou měli prohledat.

Samotné pátrání začalo ve 21:30. Zhruba po dvanácti minutách začal pes Rajo štěkáním značit místo, kde ležela pohřešovaná. „Po příchodu na místo psovod Robert Hýča zjistil, že hledaná leží vedle kolejí, při vědomí, ale silně podchlazená. Pacientce jsme okamžitě zajistili tepelný komfort a opatrně ji naložili na transportní prostředek,“ řekl Adolf Klepš.

Záchranáři pak ženu s pomocí PČR a Městské policie Trutnov odnesli cca 200 m k přivolanému vozidlu Rychlé zdravotnické pomoci. Posádka RZP pacientku pak transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

HS ČR