logo

Strakoničtí policisté zachránili muže, který chtěl skočit z mostu

Dne 22. února 2017 se mladý 26letý muž rozhodl ukončit svůj život a vybral si k tomu most přes řeku Otavu v ulici Ellerova ve Strakonicích. Přelezl zábradlí mostu nad řekou a přibližně ze sedmimetrové výšky chtěl skočit dolů.

Život mladého muže se podařilo zachránit dvěma policistům – nstržm. Jakub Simandl a pprap. Vladimír Krejčí – zařazeným na Obvodním oddělení ve Strakonicích. Na linku 158 přijali od svědků policisté oznámení o muži, který chce spáchat sebevraždu skokem z mostu v ulici Ellerova ve Strakonicích. Hlídka, ve složení pprap. Vladimír Krejčí a nstržm. Jakub Simandl, vyjela na místo události, kde na mostě viděla muže, jak stojí na okraji mostu za zábradlím směrem k jezu, přidržuje se jednou rukou zábradlí a odhodlává se ke skoku. Policisté vyběhli z vozidla, s mužem začali komunikovat a snažili se mu skok rozmluvit. Muž opakoval, že chce svůj život ukončit, aby se k němu nepřibližovali. Pomalu a opatrně přistupovali k muži. Praporčík Vl. Krejčí využil momentu, kdy sebevrahova pozornost směřovala na kolegu, který s ním vyjednával a v tu chvíli chytil muže za ruku.

Oba policisté muže pevně drželi a snažili se ho dostat přes zábradlí na chodník. „Muž se bránil, vzpouzel se a přetahoval se s námi. Navíc se špičkami bot zaklínil pod hranu zábradlí, a tak nebylo jednoduché ho přes zábradlí přetáhnout,“ popisuje prap. Vl. Krejčí. Asi po minutovém snažení se zoufalý muž policistům poddal a ti jej přenesli přes zábradlí na chodník a následně předali do rukou lékařů.

Díky všímavým občanům a včasnému zásahu policistů se podařilo muže zachránit.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, PČR