logo

Strážníci z brněnské pořádkové jednotky zachránili život ženě se zástavou srdce

Brněnští strážníci se ve středu v podvečer u hlavního nádraží zabývali spletitým případem.

Hlídku při obchůzce zastavil muž, který ji požádal o pomoc kvůli údajnému útoku své třicetileté bývalé přítelkyně. Vzala mu prý jeho mobilní telefon, a když ho od ní chtěl zpátky, začala ho tlouct do obličeje.

Strážníci podezřelou našli v nedalekém občerstvení, kde popíjela pivo. Silně opilá žena je následovala ven z podniku a ve chvíli, kdy uviděla na ulici bývalého partnera, okamžitě mu adresovala sprosté nadávky a pokusila se ho napadnout. Současně mrštila o zem skleněným půllitrem, který do té doby držela v ruce.

Youtube Video
Podívat se na video

Hlídka proto musela ženu přidržet a kvůli nezvladatelné agresivitě jí nasadila pouta. Po zklidnění situace chtěli strážníci se všemi zúčastněnými záležitost sepsat, žena ale prohlásila, že má potíže se srdcem a náhle se sesunula k zemi. Hlídka rozpoznala srdeční zástavu a okamžitě proto zahájila nepřímou srdeční masáž, přivolala sanitku a jeden ze strážníků spěchal do služebního vozidla pro automatický defibrilátor.

Po několika stlačeních hrudníku začala žena znovu dýchat, zástava se však v několikaminutových intervalech zopakovala ještě dvakrát. V obou případech už pomohl k obnovení srdeční činnosti kromě masáže i defibrilátor. Ženu potom záchranáři odvezli do péče lékařů z Fakultní nemocnice u svaté Anny.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno