logo

Teplická policistka se strážnicí společně zachránily život muži, který chtěl skočit z okna

V neděli 23. září se dvěma ženám z řad ochránců zákona podařilo zachránit život muži, který chtěl vyskočit z 11. poschodí panelového domu.

Na člověka sedícího na parapetu upozornil kolem 16. hodiny městskou policii svědek, který měl obavu o život muže, který seděl na parapetu zády do ulice. Na místo ihned přijali jak strážníci, tak i policistka z obvodního oddělení v Trnovanech. Policistka pprap. Markéta Hanousková i její kolegyně stržm. Klára Kučerová z Městské policie Teplice se snažily muži, který jim řekl, že chce skončit s životem, protože už ho nebaví žít, jeho záměr rozmluvit, když ale dokouřil cigaretu, rozloučil se a prudce se zaklonil.

V tu chvíli k němu obě ženy přiskočily, chytily ho za končetiny a oblečení a snažily se ho vtáhnout na chodbu. Muž, který větší polovinou těla visel ven z okna, se snažil policistkám vytrhnout a vrhnout se dolů, ženy ho ale držely pevně. Vzhledem k jeho váze se jim ho sice nepodařilo stáhnout z vnějšího parapetu, držely ho ale do doby, než na místo přijeli hasiči, kteří jim pomohli sebevraha z okna sundat.

Osmašedesátiletý muž, kterému policistky zachránily život, byl po ošetření v nemocnici převezen na psychiatrické oddělení.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR