logo

Žatecký policista vyrazil za ženou do hořícího bytu, společně pak počkali na hasiče

V průběhu minulého týdne ve večerních hodinách vyrazili policisté z obvodního oddělení v Žatci k nedalekému požáru v domě.

Muži zákona byli na místě první. Dozvěděli se, že by se uvnitř bytu, ve kterém požár vznikl, měla nacházet žena. Mezerou mezi teplem poškozenými dveřmi viděli hořet oheň. Neváhali a dveře vykopli. Vzápětí projevil velikou statečnost praporčík Reisner. Ten se vydal do nebezpečného prostředí požářiště za hlasem ženy uvězněné v ložnici.

Policista musel projít přes ohněm zasaženou kuchyň. Žena byla vizuálně v pořádku, avšak špatně se pohybovala, byla zmatená a spoře oděná. Oheň se začal rozšiřovat, začalo přibývat kouře a policista nemohl zaručit její bezpečný průchod ven.

Youtube Video
Podívat se na video

Zůstal s ní proto v místech, které byly relativně bezpečné. Zajistil oběma přísun čerstvého vzduchu a při čekání na hasiče slyšeli hlasité praskání ohně. Rychlý a profesionální zásah hasičů částečně zkrotil rozšiřující se plameny a ti pak mohli vyvést z hořícího bytu nejprve ženu a potom i prap. Reisnera.

Díky hrdinskému činu policisty byla žena v nemocnici hospitalizována pouze kvůli nadýchání se kouřem.

nprap. Mgr. Irena Pilařová, Policie ČR