logo

nprap. Jaroslav Balatka slouží u policie už 40 let

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V tomto týdnu, v prostorách Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, se konala významná událost. V krásných prostorách secesní kavárny Pošta byl vyznamenán za dlouhodobou a příkladnou spolupráci a významný přínos pro činnost operačních středisek Policie České republiky a zásluhy o dobré jméno Policie České republiky, nadpraporčík Jaroslav Balatka. Během své neuvěřitelné 40leté kariéry policisty, z níž strávil 34 let na operačním středisku, obdržel od služebních funkcionářů medaili Policejního prezidia, upomínkové dary a vřelé poděkování všech přítomných.

Této významné události, jejímž organizátorem byl ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, plk. Mgr. Vladislav Husák, jehož zastoupil náměstek pro ekonomiku plk. Ing. Vladimír Libnar, se zúčastnil také vedoucí Operačního odboru Policejního prezidia plk. Mgr. Bc. František Habada, vedoucí Operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Bc. Barbora Maralíková a v zastoupení náměstka ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Mgr. Pavla Bartoše byl přítomen plk. Mgr. Jaroslav Řehák, vedoucí Odboru služby dopravní policie Libereckého kraje.

Během úvodu byli přestaveni všichni přítomní policejní funkcionáři, současní i bývalí kolegové, rodina Jaroslava Balatky, ale především jeho životní a procesní příběh.

nprap. Jaroslav Balatka
– k policii nastoupil 1. 6. 1977, prošel obvodním oddělením, službou kriminální policie a vyšetřován
– 1. 11. 1983 začal pracovat na operačním středisku, nejprve v Jablonci n/N, po vzniku krajského ředitelství na Integrovaném operačním středisku,
– u Policie ČR je tak již 40 rokem, službu na operačním středisku vykonává již 34 let,
– je dlouholetým a velmi úspěšným reprezentantem Policie České republiky v běhu na lyžích.
– vyhrál Jizerskou 50,
– je několikanásobným účastníkem jednoho z nejtěžších cross triatlonových závodů planety, Hawaiského IronMana, kterého ve své věkové kategorii již vyhrál . . .

Za svou téměř celoživotní kariéru, zasvěcenou Policii ČR, obdržel od vedoucího Operačního odboru Policejního prezídia, plukovníka Habady, medaili „za dlouhodobou a příkladnou spolupráci, významný přínos pro činnost operačních středisek Policie České republiky a zásluhy o dobré jméno Policie.“ Vedení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje předalo nprap. Balatkovi věcný dar jako vzpomínku na léta služby strávená v policejním sboru.

por. Bc. Robovský Vojtěch, PČR