logo

Kdo jsme, proč to děláme, jak jsme vznikli…

Začali bychom tím, že si nesmírně vážíme práce složek Integrovaného záchranného systému. Právě to byl jeden z důvodů vzniku projektu. V roce 2012, kdy byl projekt Týdeníku Policie založen, neexistovala v České republice stránka, která by se snažila propagovat pozitivní výsledky policejní práce. A právě to je primárním cílem tohoto projektu.

Ukázat veřejnosti, že Policie ČR, Městské a Obecní policie, Celní správa, Vězeňská služba a další, odvádí každým dnem velký kus dobré a poctivé práce. Ta však není příliš vidět. O negativních událostech v řadách bezpečnostních sborů se mluví a píše prakticky ve všech mainstreamových médiích. Lidé to s oblibou kvitují, vždyť u policie pracují jen a jen zlí lidé. Opak je však pravdou a právě to se snažíme lidem ukázat.

V neposlední řadě se snažíme ukázat lidem novodobé hrdiny, kteří za svou práci pobírají často ne příliš vysoké finanční ohodnocení. Nekopou do míče, neuvidíte je v televizním seriálu. Přesto vám všem zasahují do života. Zachraňují, pomáhají, zadržují zločince. Pomáhají nám všem více, než si dokážeme představit. Právě pro tyto případy, kdy příslušníci a zaměstnanci složek IZS zachrání lidský život, jsme založili rubriku Novodobí hrdinové. V té naleznete fotografie těchto skromných lidí, které většinou jinde bohužel neuvidíte.

Proto budeme rádi, když naši aktivitu přijmou nejen příslušníci a příslušnice bezpečnostních složek, ale i fanoušci jejich práce. Nehledáme senzace, ale to zajímavé co práce v terénu, laboratořích i úřadovnách přináší. A proto budeme moc rádi, když nám s naší prací pomůžete. Často stačí už jen to, že nás jednoduše „sledujete“.

V průběhu let jsme se rozrostli i na sociálních sítích. K původnímu profilu na Facebooku, který byl základním kamenem celého projektu, přibyly účty na Twitteru, YouTube a nejnověji také na Instagramu.

Postupem času se vyvíjely také naše webové stránky. Ty úplně první jsme si vytvořili sami. Nestály za moc, ale byly naše a měli jsme je rádi 🙂 V dalších „aktualizacích“ nám již grafickou podobu webových stránek kódoval mladý a nadějný Marek Železný. S jeho pomocí se web Týdeníku Policie posunul o velký kus kupředu. V roce 2016 byl na webu Týdeníku Policie založen e-shop, na kterém si čtenáři mohou zakoupit naše propagační předměty. Jejich zakoupením čtenáři podporují další chod projektu, který vytváříme v době osobního volna, a který je velmi nákladný nejen na čas, ale i na techniku. Z tohoto důvodu je také zpoplatněna inzerce na webu. Ačkoliv je pravdou, že Týdeník není našim „živitelem“. Všichni, kteří se na jeho chodu podílíme, ať už jakýmkoliv způsobem, máme své zaměstnání, kterým Týdeník není. Týdeník je nám všem koníčkem.

V rámci tvorby zpravodajství spolupracujeme s několika fotografy z celé republiky. Denně přijímáme stovky e-mailů s tiskovými zprávami jednotlivých složek, Městských a Obecních policií, ale i dalších bezpečnostních subjektů, či firem. Inspiraci čerpáme také ve zprávách, které nám posíláte, kupříkladu prostřednictvím facebooku, SMS zpráv, nebo e-mailu.

Pevně věříme, že dokážeme lidem ukázat, že práce složek IZS není nikterak jednoduchá a většinou se vůbec nepodobá akčním filmům 🙂

V průběhu fungování projektu jsme již zvládli podpořit několik nemocných dětí, podíleli jsme se na tvorbě a prodeji charitativního kalendáře, kdy výtěžek z jeho prodeje putoval na zvířata v méně známých útulcích. Díky sdílení fotografií pohřešovaných a hledaných osob, ale také odcizených automobilů, jste vy čtenáři pomohli nalézt již několik desítek takových osob i aut. V rámci projektu Týdeníku Policie se podařilo několikrát zachránit lidský život. V rámci toho jsme se s některými čtenáři poznali v rámci jejich tíživé životní situace osobně. S některými jsme v kontaktu dodnes… V rámci projektu jsme poznali spoustu skvělých kamarádů a známých z řad složek IZS.

Děkujeme vám všem za podporu i přízeň. Vážíme si jí a věříme, že projekt Týdeníku Policie má smysl!

Provozovatelem webové stránky Týdeník Policie a projektu je:
Bc.Monika Jaňurková
IČO: 04518900
Sídlo: Věstonická 432/2, 155 21, Praha – Zličín
Email: janurkova@tydenikpolicie.cz

Kontakt na redakci:
redakce@tydenikpolicie.cz

Po IT a grafické stránce zajišťují chod webu Marek Železný a Jiří Čížek.