logo

Oba zadržení v souvislosti s přepadením benzínky u Nelahozevsi skončili ve vazbě

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Okresní soud v Mělníku ve čtvrtek dopoledne rozhodoval o vazbě pro dvojici mužů zadržených v souvislosti s přepadením benzínky v Nelahozevsi a vraždou tamní čerpadlářky.

Soud v neveřejném jednání na oba muže uvalil vazbu. Jeden ze zadržených je obviněn pro trestný čin loupeže, druhý pak pro trestný čin vraždy. Soudkyně na oba uvalila vazbu ze všech tří zákonných důvodů, tedy kvůli hrozbě útěku, ovlivňování svědků a pokračování v trestné činnosti.

Muž, který je obviněn z vraždy, u soudu křičel, že čin nespáchal a na místě vůbec nebyl. Jeho údajný komplic si prý vše vymyslel. Stejně jako druhý muž se však vzdal práva na podání stížnosti proti vazbě. Sám se prý cítí jako Jiří Kajínek.

Starší z mužů, který je obviněn z vraždy, u soudu nevypovídal. Mladší, který je obviněn z loupeže, ano. Ani soudkyně ani žalobce nechtěli případ jakkoli komentovat.

Youtube Video
Podívat se na video

Staršímu ze zadržených hrozí v případě prokázání viny až dvacetileté vězení, případně výjimečný trest (doživotí), mladšímu pak až desetileté vězení.

MrK, Týdeník Policie