logo

Obměna vozového parku pražských strážníků může úspěšně pokračovat

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rada hlavního města Prahy schválila městské policii záměr na realizaci veřejné zakázky na nákup dalších 53 nových služebních vozidel. Za nákup těchto vozidel, který by se měl zrealizovat ještě v letošním roce, městská policie zaplatí maximálně 30 miliónů korun bez DPH.

Veřejná zakázka bude rozdělena do několika částí a budou poptávána jak vozidla osobní, tak vozidla osobní kombi a minibusy.

Větší část nově pořizovaných vozidel budou poprvé v historii pražské městské policie tvořit vozidla v tzv. policejním provedení, to znamená v barvách a s vnějšími polepy městské policie, s instalovaným světelným a zvukovým výstražným zařízením, záznamovým zařízením, radiostanicí, včetně kompletní kabeláže a propojení všech komponentů.

Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality uvedl: „Bez moderní techniky si práci strážníků vůbec nedovedu představit. Stav služebních vozidel městské policie si to navíc již vyžadoval. Jsem proto velmi rád, že budeme moci obměnit další významnou část vozového parku a vyřadit tak z provozu vozidla, která jsou průměrně 12 let stará, mají najeto přes 200.000 km a náklady na jejich další provoz jsou již neekonomické.“

Ředitel Eduard Šuster k tomu dodává: „Za poslední tři roky se nám podařilo úspěšně obměnit již 150 vozidel z celkových 260, které naši zaměstnanci pro službu občanům a návštěvníkům Prahy používají. Nákupem těchto nových vozidel bude obměněna další významná část zastaralého vozového parku.“

Irena Seifertová, MP Praha