logo

Obsluha kamerového systému ve Znojmě odhalila mladé výtržníky

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kamerový systém ve Znojmě ve středu po půlnoci opět prokázal, že je důležitým pomocníkem znojemských strážníků při zajišťování veřejného pořádku a ochraně majetku.

Díky kamerovému bodu, který je umístěn na rohu ulice Havlíčkova a Mariánském náměstí, bylo zachyceno jednání dvou mladých mužů (19, 21 let). Před svými dvěma přáteli se snažili asi zapůsobit a jako prostředek si zvolili světelné dopravní značení poblíž kina na Havlíčkově ulici, které informuje řidiče o obsazenosti blízkého parkoviště. V opilosti je nenapadlo nic lepšího, než se zachovat jako vandalové a značení se pokusili vyvrátit. Po několika pokusech se jim to samozřejmě povedlo.

Když z místa vandalského činu v poklidu odcházeli, netušili, že za nimi již míří motorizovaná hlídka městské policie. O sto metrů dál už byli strážníci u této čtveřice. Prvním úkolem strážníků bylo zjistit totožnosti všech osob, jenže hned jeden z vandalů (21) s hlídkou odmítl spolupracovat. K rozumu přišel až po zákonné výzvě jednoho ze strážníků. Jeho mladší kamarád (19), který asistoval při povalení značení, dokonce řekl strážníkům: „Seru na vás!“ a chtěl odejít. Zřejmě neočekával, že ho strážníci zastaví a odvedou k vozidlu. Jelikož kladl odpor, tak ho spoutali. Jenže to se nelíbilo jeho kamarádovi a pokusil se do toho zasáhnout, proto si vyzkoušel pouta na rukou i on. Kvůli vyhrocenosti situace pak dorazila ještě druhá hlídka městské policie. Zbylá dvojice, slečna (18) a muž (29), s hlídkou spolupracovala řádně.

Oba vandalové byli převezeni na oddělení Policie ČR. Po konzultaci si policisté případ převzali, vzniklo totiž podezření, že se dvojice mohla dopustit trestného činu proti majetku za poškození cizí věci.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo