logo

Ochranka obchodního centra v Hradci Králové zachránila život muži, který chtěl spáchat sebevraždu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Díky vyjednávací schopnosti zaměstnance společnosti SSI Group působící v jednom z hradeckých obchodních center se podařilo v uplynulých dnech zachránit život muži, který chtěl skoncovat se životem. Martinu Mlatečkovi a jeho nadřízenému Davidu Královi ze společnosti SSI Group se podařilo na kamerách systému CCTV zachytit muže, z jehož jednání oba usoudili, že by mohlo jít o sebevraha.

Neváhali ani chvilku a zalarmovali složky IZS a ostatní strážné, aby zabezpečili místo, kde se muž pohybuje anebo by se pohybovat mohl. Martin Mlateček mezitím s mužem mluvil o jeho situaci a životním rozhodnutím. Krátce na to spolu oba muži našli společnou řeč a Martin Mlateček se k němu mohl více přiblížit a odvrátit tak hrozící nebezpečí. V ten moment již byli na místě i přivolaní policisté, kteří se muže, jež chtěl skoncovat se svým životem, ujali. Celá situace, do níž byla bezodkladně zapojena i královéhradecká zásahová jednotka a policejní vyjednavač, se tak odehrála během několika málo minut.

„Lidí, kteří podvědomě pracují v duchu hesla POMÁHAT A CHRÁNIT, si moc vážím, a proto je na místě projevit vděk za všímavost a hrdinský čin, který se podařilo Martinu Mlatečkovi odvést,“ uvedl při osobním setkání David Fulka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. Martinu Mlatečkovi osobně za záchranu lidského života poděkoval jak David Fulka, tak i vedoucí územního odboru Hradec Králové plk. Mgr. Petr Krása.

por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA, Policie ČR