logo

Ochranku pražského nákupního centra brutálně napadla partička mladíků

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od šestého dubna prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu událost, ke které došlo toho dne v podvečer na volnočasové zóně za nákupním centrem v Butovicích.

Do této odpočinkové zóny přišla kolem osmnácté hodiny partička přibližně patnácti mladých lidí. Ti zde začali konzumovat alkohol a celkově se chovat stále hlučněji. Při tom začali také znečišťovat prostranství odhazováním prázdných lahví a dalšími odpadky.

Na to reagovala ochranka tamního nákupního centra, do jejíž kompetence tato odpočinková zóna patří. Dva pracovníci ochranky přišli zjevně podnapilou omladinu umravnit, přičemž je zároveň vyzvali, aby způsobený nepořádek po sobě uklidili.

To některé z přítomných mladíků zjevně popudilo natolik, že pracovníky bezpečnostní agentury napadli tak brutálně, že ti nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů.

Událost prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu pro trestné činy výtržnictví a těžké ublížení na zdraví, kdy pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

V rámci prošetřování kriminalisté pátrají jak po dvojici pachatelů, kteří se nejaktivněji podíleli na napadení ochranky, tak také po dvojici svědků, kteří mohou velkou měrou přispět objasnění všech okolností celé události.

Proto se v tuto chvíli obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo byl svědkem této události, nebo kdo zná totožnost hledaných, aby tyto informace předal kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR