logo

Od Dacie se v Českém Těšíně za jízdy odpojil přívěsný vozík, na chodníku srazil dva chodce

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 22. 3. 2019 v 13:30 hodin v Českém Těšíně na ulici Tovární řídil 51letý muž vozidlo Dacia s přívěsem BOB a z dosud nezjištěných příčin došlo za jízdy k odpojení přívěsu, který vyjel vlevo mimo komunikaci a na chodník.

Zde narazil do dvou chodců ve věku 63 a 70 let, kteří utrpěli zranění a zdravotníci je převezli k ošetření do nemocnice.

U účastníků nehody policisté provedli dechové zkoušky s negativním výsledkem. U řidiče byl proveden také orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl s negativním výsledkem. Další okolnost a příčiny nehody jsou předmětem prověřování kriminalistů ve spolupráci s dopravními policisty.

Přívěsný vozík, který měl platnou STK do 1/2019, policisté zajistili pro potřeby znaleckého zkoumání.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Posádky ZZS MSK zasahovaly v pátek 22. března odpoledne u dopravní nehody se dvěma zraněnými na Karvinsku. V půl druhé odpoledne převzalo krajské zdravotnické operační středisko informaci o dvou chodcích v Českém Těšíně, kteří byli zraněni odpojeným přívěsným vozíkem. Na pomoc ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařský tým z Karviné.

Přívěsný vozík se při jízdě odepnul od osobního vozidla a srazil okolojdoucí chodce – třiašedesátiletého muže a o sedm let starší ženu. Oba přitom utrpěli poranění dolních končetin, zůstali ale při vědomí. Posádky zdravotnické záchranné služby jim poskytly přednemocniční neodkladnou péči a po provedeném ošetření zajistily transport obou pacientů do nemocnice v Třinci.

por. Bc. Pavla Jiroušková, Policie ČR + PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK