logo

Odcizené peníze si žena na Chrudimsku schovala do vaginy

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Chrudimska se v pondělí setkali s netradičním případem, kdy si podezřelá žena měla vsunout nalezené peníze do tělesné dutiny.

Co tomu předcházelo? Plastovou obálku s šesti tisíci korunami ponechala klientka zařízení pro seniory (na přání vedení hlinského domova uvádíme, že se případ nestal v Domově seniorů Drachtinka, Hlinsko) na topení, na 10 minut se vzdálila, ale po návratu už nic nenašla. Obálka s penězi i složenkami byla pryč. Věc oznámila nejen zaměstnancům domu pro seniory, ale i policistům, kteří se jí začali zabývat.

Podezření ze strany pečovatelů padlo na konkrétní osobu, která se v místě pohybovala a o niž věděli, že jede do Hlinska. Před tamní poliklinikou ji našla zaměstnankyně penzionu, která ji z krádeže obálky osočila. Kolegům z Hlinska 68letá žena vše popírala, bylo zřejmé, že s nimi nejedná pravdivě, proto se do prověřování zmizelých peněz vložili i kriminalisté. Možná pojem „kriminálka“ už přivodil strach a obavu z vážnosti situace a proto padlo přiznání.

Co s nálezem udělala? Cestou údajně složenky roztrhala a vyházela do odpadkových košů, peníze si samozřejmě schovala. Kam? Na toaletě zdravotnického zařízení je dle jejich slov sbalila do ruličky, omotala toaletním papírem a vsunula do vaginy. K nalezeným 6 tisícům přidala i jednu svou tisícikorunovou bankovku.

Po přiznání bankovky dobrovolně vydala. Za trestný čin zatajení nálezu jí hrozí roční odnětí svobody.

por. Bc. Eva Maturová, Policie ČR