logo

Odsouzený se vyhýbal nástupu do výkonu trestu, místo toho doma vyráběl pervitin

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve věznici skončil v minulém týdnu devětačtyřicetiletý muž z Otrokovic poté, co se od srpna vyhýbal nástupu do výkonu trestu odnětí svobody, ač výzvu k nástupu osobně převzal. Kriminalisté muže zadrželi v místě jeho bydliště v obci u Zlína právě v okamžiku, kdy vyráběl pervitin.

Muže odsoudil soudce krajského soudu k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na čtyři roky za spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Odsouzený muž měl nastoupit do věznice v Olomouci v srpnu. Přestože byl s nástupem srozuměn, vyhýbal se mu a skrýval se v obci u Zlína, kde se dál věnoval výrobě pervitinu. Vyrobenou drogu sám užíval i distribuoval dalším lidem. Minulý týden ovšem spadla klec. Kriminalisté muže vypátrali a následně zadrželi přímo v místě jeho bydliště při výrobě drogy. Majitelka objektu, který měl muž pronajatý, netušila, k jakému účelu nájemce obydlí používá. Muž se prokazoval odcizeným občanským průkazem. V rejstříku trestů má tento recidivista již sedmnáct záznamů. Poprvé byl soudně trestán už v šestnácti letech jako mladistvý.

Kriminalisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání za to, že se vyhýbal nástupu trestu odnětí svobody. Zároveň muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento zločin mu v případě odsouzení hrozí další trest odnětí svobody, tentokrát až na deset let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR