logo

Odstřelovači z jihočeské zásahové jednotky přivezli z mezinárodní soutěže stříbrné medaile

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stříbrné medaile, přivezla dvojice policistů ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, nadpraporčíci D. K. a M. H. z prestižní mezinárodní soutěže odstřelovačů konané pod názvem Right of the Kings – Foxtrot Oscar Xray.

Krásné medailové umístění získali v konkurenci třiadvaceti dvoučlenných týmů. Soutěž proběhla poslední dubnový týden v prostoru vojenského újezdu Boletice. Vybaveni útočnou a odstřelovací puškou, bagáží na celý týden s vědomím, že nebudou nikdy vědět kolik času stráví za jakéhokoliv počasí venku a jak náročná střelecká mise na ně čeká, prokázali, že jsou naprosto perfektně fyzicky i psychicky připraveni zvládat situace, které na ně mohu čekat i v reálném pracovním životě.

Schopnost týmové spolupráce se policistům ze zásahové jednotky vyplatila, střelbu zvládli výborně v různých pozicích i vzdálenostech, rozmanitostech terénu a míst. Nadpraporčíci stříleli na vzdálenost 10 – 970 metrů, ze stoje, vleže, ze člunu, úkrytu, věže i auta. Oba policisté jsou zkušenými bojovníky s více jak patnáctiletou služební érou na zásahové jednotce. Nprap. D. K. se již v roce 2011 umístil jako první spolu s kolegou na mezinárodní soutěži odstřelovačů.

K pohárům a medailím vystavených na Zásahové jednotce Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje tak přibylo další ocenění vynikající práce policistů.

por. Bc. Lenka Krausová, PČR