logo

Olomouc se připravuje na příjezd fanoušků Baníku Ostrava, na opatření se budou podílet policisté ze čtyř krajů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 21. dubna 2018 v době od 15.00 hod. proběhne na Andrově stadionu v Olomouci fotbalové utkání 25. kola HET ligy mezi mužstvy SK Sigma Olomouc a FC Baník Ostrava.

Utkání bylo ze strany Policie České republiky vyhodnoceno jako rizikové, čemuž bude odpovídat i opatření, na které se policisté připravují. Do bezpečnostního opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté kriminální a dopravní služby, policejní psovodi, policisté na koních a samozřejmě i policisté z antikonfliktního týmu.

Olomoucké policisty budou posilovat kolegové z Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje. Na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc. Jsme v úzkém kontaktu s fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu.

Policisté budou monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce i pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání. Jedná se zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích. Vyzýváme jak fanoušky, tak širokou veřejnost, aby důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit.

por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR