logo

Olomoucké dopravní policisty zaměstnal střet dvou kamionů i havárie osobního vozu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 5. 6. 2018 kolem půl dvanácté dopoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě dvou nákladních vozidel na ulici Dolní novosadská v Olomouci.

Z prvotního šetření vyplývá, že ke střetu mělo dojít v okamžiku, kdy nákladní vozidlo Man, řízené třicetiletým řidičem, mělo vyjíždět z čerpací stanice na uvedené ulici ve směru na Kožušany a po hlavní komunikaci, ve směru od Kožušan na Olomouc, jelo nákladní vozidlo, rovněž zn. Man, které řídil šestadvacetiletý řidič. Při nehodě došlo ke zranění šestadvacetiletého řidiče nákladního vozidla, jedoucího ve směru od Kožušan na Olomouc. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Hmotná škoda je předběžně odhadována na 50 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření policistů dopravního inspektorátu.

V úterý 5. 6. 2018 krátce před čtrnáctou hodinou došlo na silnici III/5709, ve směru od Topolan na Křelov, k havárii osobního motorového vozidla Toyota s přívěsným vozíkem. Z provedeného šetření vyplývá, že šestatřicetiletý řidič pravděpodobně v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost vozidla povaze a stavu vozovky, na mokrém povrchu dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a havaroval. Při nehodě došlo ke zranění řidiče uvedeného vozidla. Alkohol u něj policisté vyloučili orientační dechovou zkouškou. Hmotná škoda je odhadována na 100 000 korun. Řidiči byla uložena pokuta v příkazním řízení

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR