logo

Olomoučtí celníci našli při náhodné silniční kontrole 300 kusů lysohlávek

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Téměř 300 kusů sušených drobných hub lysohlávek a několik gramů marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Bělotín na Přerovsku.

Olomoučtí celníci prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Bělotín. Krátce po poledni zastavili vozidlo VW Passat Variant s českou poznávací značkou. Čtyřiadvacetiletý řidič a dva spolujezdci ve věku 25 let tvrdili, že jedou z lyží z Jeseníků domů. Když celníci zkontrolovali vnitřní prostor vozidla, našli v osobním batohu, sportovní tašce a pod sedačkou spolujezdce různé plechové a umělohmotné dózy s víčkem. Ty obsahovaly sušené rostliny připomínající marihuanu, dále mikrováhu a drobné sušené houby. Osádka vozidla potvrdila, že se jedná o lysohlávky a marihuanu, a to pro jejich osobní potřebu. Celníci celkem zajistili 254 kusů sušených hub lysohlávek a bezmála dvacet gramů marihuany.

Mužům teď hrozí za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. V loňském roce zajistili více než 900 gramů různých omamných psychotropních látek jako je pervitin, hašiš, kokain, aj.

por. Bc. Marie Bortlová, Celní správa