logo

Olomoučtí celníci odhalili v regionu nelegální herny

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Olomoučtí celníci zjistili v regionu 8 nelegálních heren, kde zajistili 43 automatů.

Příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj provedli od července do dnešního dne bezmála 40 kontrol, z nichž bylo 15 pozitivních. Odhalili tak 8 nelegálních heren, kde kontrolované osoby provozovaly hazardní hry, k nimž nebyla udělena příslušná povolení dle zákona o hazardních hrách.

V dalších provozovnách celníci objevili i jiné nedostatky v provozování hazardních her, například nedodržení minimálního počtu provozovaných herních pozic, nedodržení provozní doby, umožnění nahlížení do vnitřních částí herního prostoru, neprovádění řádné identifikace a evidence návštěvníků herny, neplatná registrační známka či chybějící informační sdělení, neumožnění současné hry nejméně u třech stolů živé hry po celou provozní dobu kasína, aj.

Při těchto kontrolách zajistili celníci 43 kusů výherních automatů, tzv. kvízomatů, a to různých typů. Například Quizard, Hollywood Popcorn, Jewel, Golden Horse či Diascope. Ve třech případech byla zajištěna i hotovost pocházející z provozovaného hazardu, a to ve výši více než 50 tisíc korun.

Celníci odvezli nelegální technická herní zařízení z provozoven v Lipníku nad Bečvou, Prostějově, Vidnavě, Kojetíně a Jeseníku do celních skladů. V pátrání po nelegálním hazardu budou olomoučtí celníci pokračovat i nadále. Zjištěná porušení zákona o hazardních hrách budou projednána v rámci správního řízení, při nichž provozovatelům hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a zabrání či propadnutí veškerého herního zařízení, jež k provozování nelegální hry sloužilo.

por. Bc. Marie Bortlová, Celní správa