logo

Olomoučtí celníci zadrželi tablety různých léků s pseudoefedrinem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Více než 1300 kusů tablet různých léků, které jsou zneužívány k výrobě drog, zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Zlaté Hory na Jesenicku.

Olomoučtí celníci prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Zlaté Hory na Jesenicku. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili vytipované osobní vozidlo s českou poznávací značkou. Cestujícími byli tři muži ve věku 30, 31 a 41 let. Spolujezdec vedle řidiče tvrdil, že veze pervitin pro osobní potřebu. Muži se chovali podivně, jakoby požili návykovou látku, proto celníci přistoupili ke kontrole vozidla.

Na zadních sedačkách a pod nimi našli více než 1300 kusů tablet různých léků s pseudoefedrinem. Dále v šátku zabalené prázdné injekční stříkačky, šlukovku, igelitové sáčky (dealeráky) s obsahem zelených sušených rostlin, plastovou průhlednou tubu se stejnými rostlinami, jednorázovou stříkačku s nažloutlou tekutinou uvnitř, aj. Celkem tak celníci zajistili 1336 kusů tablet různých léků s pseudoefedrinem, bezmála 10 gramu sušených rostlin zapáchajících po marihuaně, tři desetiny mililitru pravděpodobně naředěného pervitinu a 7 gramů bílé sypké hmoty.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy teď mužům hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

por. Bc. Marie Bortlová, Celní správa