logo

Olomoučtí celníci zadrželi v rychlíku nelegálně přepravovaný tabák

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedm kilogramů nelegálně přepravovaného tabáku zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v rychlíku na pravidelné trase Bohumín – Brno.

Olomoučtí celníci prováděli v minulých dnech kontroly v železniční přepravě. Krátce po čtvrté hodině odpoledne si vytipovali rychlík na pravidelné trase Bohumím – Brno. Při kontrole jednoho z vagonů zjistili, že třiačtyřicetiletý muž převáží dvě zavazadla plná tabáku. Když celníci zkontrolovali cestovní tašku a batoh, našli tam 7 kilogramů řezaného tabáku určeného ke kouření, a to bez tabákových nálepek. Daňový únik byl předběžně vyčíslen na více než 45 tisíc korun.

Celníci zboží zajistili. V případě, že muž neprokáže zdanění, hrozí mu sankce propadnutí či zabrání zboží a zároveň po něm celní správa vymáhá zaplacení spotřební daně.

V souladu se zákonem o spotřebních daních je pro osobní spotřebu a bez daňového dokladu na daňovém území ČR možné převážet maximálně 1 kilogram tabáku.

Nejedná se o ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi nezdaněné tabákové výrobky. V loňském roce zajistili více než 15 tun tabáku a téměř 200 tisíc kusů cigaret.

por. Bc. Marie Bortlová, Celní správa