logo

Olomoučtí kriminalisté dopadli výrobce pervitinu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, zahájili trestní stíhání 30 letého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti proběhla realizace 15. června. 30 letý muž byl zadržen na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, v Olomouci. Uvedeného protiprávního jednání se měl dopustit tím, od března 2016 do doby svého zadržení měl v několika případech neoprávněně přivézt z ciziny do České republiky několik balení léčiv, sloužících k nelegální výrobě drog (později mu tyto měla vozit jeho bývalá 28 letá družka, která byla rovněž obviněna z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a to v souvislosti s realizací ze dne 5. června) ze kterých měl neoprávněně vyrobit několik desítek gramů psychotropní látky metamfetamin (tzv. pervitinu). Tuto drogu měl užívat buď sám, či ji měl předávat, ať už za úplatu, zdarma či jinou protihodnotu, dalším osobám. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 25 do 41 let.

Téhož dne proběhla také domovní prohlídka v místě, kdy měl vyrábět drogu. Při ní kriminalisté zajistili věci, související s nelegální výrobou drogy a také krystalickou látku. Zajištěné materiály budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Zadržený byl následujícího dne obviněn ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a trestní stíhání probíhá vazebně.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR