logo

Olomoučtí kriminalisté obvinili další dva dealery drog

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, realizovali další dva případy na úseku drogové problematiky.

Výsledkem je zahájení trestního stíhání dvou mužů ve věku 40 a 41let z Olomoucka, jako obviněných z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Oba obvinění se znali. Samotná realizace proběhla v pondělí 18. 6. 2018.

Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byli oba podezřelí, byli kriminalisty, ve spolupráci s policisty pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, zadrženi v Olomouci. U obou nalezli policisté věci, související s nelegální distribucí drog, mimo jiné i malé digitální váhy a sáček s bílou krystalickou látkou.

Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz. Jak kriminalisté zjistili, 40letý obviněný si měl od ledna letošního roku na různých místech Olomouce a blízkého okolí opatřovat psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin od blíže neustanovených osob.

Tuto měl dále distribuovat na teritoriu města Olomouce a blízkého okolí dalším osobám, a to ať už za úplatu nebo zdarma, v různých dávkách a množství. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 21 do 44let. I on je uživatelem drog. 41letý obviněný si měl od poloviny roku 2016 opatřovat na různých místech v Olomouci psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin nejen od obviněného 40letého muže, ale také od dalších, blíže neustanovených osob. Tuto látku měl na různých místech v Olomouci distribuovat dalším zájemcům, v různých dávkách a množství, a to buď za úplatu či zdarma. Mezi jeho zájemce patřili muži i ženy ve věku od 19 do 43let. I on je uživatelem drog.

Ze strany kriminalistů byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhů na vzetí obviněných do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání obviněných je vedeno vazebně.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR