logo

Olomoučtí kriminalisté zadrželi muže, podezřelého z trestného činu znásilnění

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté územního odboru Olomouc prověřovali od čtvrtku 14. 9. 2017 zvlášť závažný trestný čin znásilnění, k němuž došlo kolem půlnoci z 13. 9. 2017 na 14. 9. 2017 v Olomouci, části Hodolanech.

Na případu intenzivně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky. Žádné z nich nepodcenili. O spolupráci jsme požádali také media a veřejnost. Na základě uveřejněné výzvy získali kriminalisté řadu informací a poznatků. Na základě důkladného vyhodnocení těchto informací a poznatků a také operativního šetření byla osoba, podezřelá z tohoto protiprávního jednání v noci ze středy na čtvrtek zadržena a umístěna do policejní cely. Jedná se o 33letého cizince (ze státu Evropy).

Ve čtvrtek 21. září bylo zahájeno jeho trestní stíhání, jakožto osoby podezřelé ze spáchání trestného činu znásilnění, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, o němž by mělo být rozhodnuto v následujících hodinách.

Tímto děkujeme mediím, široké veřejnosti a také spolupracujícím subjektům, které nám poskytly součinnost, za spolupráci, které si velmi vážíme.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR