logo

Olomoučtí policisté narazili při kontrole ubytovny na celostátně hledaného, našli u něj 300 gramů pervitinu a 400 gramů marihuany

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté oddělení obecné kriminality územního odboru Olomouc, realizovali další případ na úseku toxikomanie.

Vše začalo při kontrole ubytovacích zařízení v průběhu uplynulého týdne na teritoriu města Olomouce, kterou prováděli policisté obvodního oddělení Olomouc 2 v rámci běžného výkonu služby. V jednom z nich nalezli osobu v celostátním pátrání. Jednalo se o 36letého muže z Moravskoslezského kraje, který v době zatčení měl u sebe plastový sáček s bílou krystalickou hmotou a balíček se sušenou rostlinnou hmotou.

Případ si tak převzali kriminalisté z TOXI týmu Olomouc. Ti zjistili, že se jednalo o zhruba 300 g metamfetaminu, tzv. pervitinu a téměř 400 g sušené rostlinné hmoty. U zatčeného byly také nalezeny věci, související s distribucí drog a téměř 80 000 korun. Společně s ním se v ubytovacím zařízení nacházela i 18letá žena. Jak kriminalisté zjistili, sáček se sušenou rostlinnou hmotou patřil jí, který zakoupila za účelem dalšího prodeje a získání finančního zisku. Muž byl po provedených úkonech dodán do výkonu trestu odnětí svobody.

Nyní je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť bez závažného důvodu nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Mladá žena je nyní podezřelá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stadiu pokusu. V současné době probíhají další úkony trestního řízení.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR