logo

Opakovaně usedal za volant s platným zákazem řízení, soud ho poslal do vazby

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Řidič neunikl pozornosti opavských policistů, neboť za volant měl usedat opakovaně i přes uložený zákaz činnosti (spočívající v zákazu řízení motorových vozidel).

Po 11. hodině dne 24. 5. 2019 v Opavě zaregistrovala hlídka 24letého řidiče, který se nejprve snažil skrýt za volant automobilu zn. Daewoo. Posléze měl řidič zastavit a přesednout si na sedadlo spolujezdce. V průběhu kontroly policisté zjistili, že muž má uložen zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel do června roku 2023. Orientační zkouška k přítomnosti drog byla pozitivní v ukazateli amfetamin, metamfetamin. Policisté muže zadrželi.

Po shromáždění důkazů si muž vyslechl sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení, muž měl opakovaně řídit vozidla přes uložený zákaz činnosti (naposledy toto jednání řešili opavští policisté 28. 4. 2019 rovněž v Opavě). Zákaz řízení vozidel byl muži uložen opakovaně. Státní zástupce podal soudu návrh na potrestání muže. Soud v Opavě dnes rozhodl o vzetí muže do vazby, kam byl nato policisty eskortován. Aktuálně muži hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR