logo

Opel přejel v Nových Heřminovech do protisměru, při čelním střetu s převozovou sanitkou zemřeli dva mladíci

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli po dvanácte hodině došlo na pozemní komunikaci 1/45 u obce Nové Heřminovy k dopravní nehodě osobního vozidla tovární zn. Opel a převozového sanitního vozu.

Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčku vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel. Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla ročník 1998 a jeho spolujezdec ročník 2000 zranění neslučitelná se životem. Třetí osoba cestující ve vozidle Opel utrpěla zranění, které si vyžádalo transport do lékařského zařízení.

V převozové sanitě utrpěl řidič zranění lehčího charakteru. Zranění utrpěly také dvě osoby, které byly v danou dobu v sanitě transportovány.

Alkohol u řidiče sanity byl na místě vyloučen provedeným odborných měřením. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího prověřování.

Tisková zpráva HZS MSK:
V neděli 23. prosince 2018 byl pět minut po poledni na tísňovou linku ohlášen střet převozové sanitky a osobního automobilu v Nových Heřminovech.

K události byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Bruntále. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v havarovaných vozidlech zůstalo uvězněno několik osob, které bylo potřeba vyprostit.

Z osobního automobilu dostali bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení ven jednoho člověka a předali ho zdravotníkům, další dva lidé z osádky auta při nehodě na místě zemřeli.

Dvě osoby poté – rovněž bez použití hydraulického zařízení – vyprostili ze sanitního vozu, jednu z nich museli zasahující záchranáři z řad hasičů i zdravotníků resuscitovat. Po obnovení základních životních funkcí pomohla zasahující jednotka s transportem do vrtulníku LZS.

Hasiči po zadokumentování nehody policisty vyprostili hydraulickými nástroji těla obou obětí z vraku osobního vozu a uklidili komunikaci.

Silnice I/45 mezi Bruntálem a Krnovem byla po dobu zásahu zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce po půl čtvrté.

MrK, Týdeník Policie