logo

Opel se při nehodě na Sokolovsku převrátil přes střechu a začal hořet

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek dne 7. září došlo krátce po devatenácté hodině na silnici III. třídy č. 21042 v katastru obce Oloví v blízkosti železničního přejezdu k havárii osobního vozidla značky Opel, které řídil 20 letý řidič.

K havárii mělo dojít tak, že řidič jel se svým vozidlem po komunikaci ve směru od Oloví ke Kraslicím. Při projíždění v jeho směru táhlé pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu komunikace (zatáčka) a povětrnostní situaci (mokra komunikace). Při průjezdu zatáčkou začal brzdit, přitom dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. Následně s vozidlem vjel vpravo mimo komunikaci a havaroval přes střechu. Po havárii začalo vozidlo hořet. Naštěstí se řidiči podařilo z vozidla včas vylézt. Při dopravní nehodě nedošlo naštěstí k žádnému zranění. Vlivem požáru došlo k poškození fasády drážního domku zabezpečovacího zařízení. Policisté s řidičem na místě provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla negativní.

Škoda na vozidle a na ohořelé fasádě drážního domku byla předběžně odhadnuta na částku kolem 20 tisíc korun. Přestupkové jednání řidiče policisté vyřešili uloženou blokovou pokutou.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR