logo

Operační důstojník z linky 158 rozmluvil mladému muži sebevraždu

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Operační důstojník sloužící na lince tísňového volání rozmluvil sebevražedný úmysl mladému muži z Jablonce nad Nisou. Jeho telefonát přijal policista v úterý několik minut před půl třetí ráno. Volajícím byl 27letý mladík, který se ocitl v nepříznivé životní situaci zřejmě kvůli rozchodu s partnerkou. Zprávu o úmyslu ukončit svůj život rozeslal mladý muž svým známým prostřednictvím sociální sítě.

I přesto, že byl zoufalý, našel ještě sílu k tomu, aby zavolal na linku tísňového volání a svůj úmysl sdělil i policistovi na druhé straně telefonu. Policista se snažil zjisit informace, kde se mladý muž nachází, aby za ním mohl vyslat hlídky, které by mu pomohly přímo na místě.

S mladíkem byl ve spojení téměř čtrnáct minut, během kterých se snažil zjistit, jaký má problém a co ho trápí. Jeho snahou bylo udržet muže na telefonu do doby, než na místo dorazí policejní hlídky. Ty pak s mužem rovněž navázaly kontakt a mladík s nimi spolupracoval. Připraveni byli i zdravotníci, kteří mladého muže převezli do Krajské nemocnice Liberec a předali do lékařské péče. Je to jeden z dalších případů, který skončil bez jakýchkoliv následků na zdraví. Mladý muž od svého záměru skočit z okna 8. patra bytu upustil.

mjr. Bc. Vlasta Suchánková, PČR

helicoptershow