logo

Operativní skupina chrudimské pořádkové jednotky si došla pro dealery drog

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po zhruba půlroční práci se kolegům z chrudimské operativní skupiny TOXI týmu Pardubického kraje podařilo rozkrýt síť distributorů drogy pervitin. Ze čtyř zadržených mužů zahájili proti třem ve věku 30, 34 a 35 let trestní stíhání s podezřením ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Celý případ je navíc zajímavý množstvím zajištěné drogy. Té totiž kolegové zajistili okolo 150 gramů.

Tito tři obvinění muži měli v období od listopadu 2016 do současné doby distribuovat v Chrudimi, Hradci Králové, Pardubicích a Rychnově nad Kněžnou drogu pervitin. Celkem byli schopni společně distribuovat v průměru 1,5 gramu „perníku“ za den.

Zadržení tří podezřelých provedla Operativní skupina pořádkové jednotky Územního odboru Chrudim. Jednalo se o složitější typy zákroků, a to zejména na koordinaci a správné načasování, neboť se podezřelí muži zadržovali na více místech současně. Jelikož se dva z nich nacházeli v objektech, museli policisté pořádkové jednotky provést například násilný vstup za pomocí beranidla. Všichni tři byli zadrženi za použití donucovacích prostředků. Při této akci samozřejmě nechyběli ani naši kolegové psovodi. Čtvrtého podezřelého zadrželi kolegové z pardubické kriminálky.

Nejmladší a nejstarší z mužů jsou v současné době stíháni vazebně. Z konkrétních skutečností vyplynula obava, že by se dotyční mohli skrývat nebo dál opakovat trestnou činnost. Třetí muž je stíhán na svobodě. Co jim hrozí? Vzhledem k tomu, že pětatřicetiletý muž byl již v posledních třech letech za takový čin odsouzen, hrozí mu nyní až deset let za mřížemi. Ostatním dvěma pak hrozí trest poloviční, tedy pět let.

nprap. Mgr. Petr Bačkovský, PČR