logo

Opilá řidička předala volant opilé neřidičce, bouraly obě

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli dopoledne vyšetřovali v Dubňanech dopravní policisté kuriózní dopravní nehodu. Osmnáctiletá řidička vozidla Škoda Felicia se při couvání s autem plně nevěnovala řízení a narazila do zaparkovaného vozidla Renault Scenic, které poškodila. Po dopravní pak z místa dopravní nehody spolu se svou spolujezdkyní ujely.

O pár ulic dále předala řízení vozidla své sedmnáctileté spolujezdkyni, která není držitelkou platného řidičského oprávnění.

Tato neřidička s nabouraným vozidlem pokračovala v jízdě po místních komunikacích a rovněž se plně nevěnovala řízení. Na vozovce najela na sněhovou pokrývku, čímž uvedla vozidlo do smyku. Tím se jí řízení vymklo z rukou a nabourala do zaparkovaného vozidla Mazda. Dále přejela vlevo mimo vozovku, kde narazila do vstupní branky u rodinného domu a do zděného oplocení. Po této dopravní nehodě si obě ženy opět vyměnily místa a starší z nich z místa nehody vycouvala a odjela pryč.

Auto opustily a odešly pěšky pryč. Posléze byly obě ženy i vozidlo vypátrány hlídkou dubňanských policistů. Zajímavým rozuzlením byly provedené dechové zkoušky u obou aktérek. Starší z nich, která řidičák vlastní teprve krátce, nadýchala 1,5‰ alkoholu. Mladší něřidička poté nadýchala 1,4‰ alkoholu.

Policisté tuto událost dále vyšetřují a zjišťují další podrobnosti. V každém případě proti oběma aktérkám spanilé jízdy zahájili úkony trestního řízení pro provinění Ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Bc. Petr Zámečník, PČR